петък, май 3, 2024
НачалоБългарияШумен издържа в Ямбол (видео)

Шумен издържа в Ямбол (видео)

Успех №6 за отбора на Янко Янков в НБЛ

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Шумен се върна на правилния път в НБЛ. Момчетата на Янко Янков надвиха Ямбол с 83:80 като гост в първи мач от 28 кръг в родния елит. „Жълто-зелените“ са с баланс от 6-20 и са 10-ти в класирането, докато отборът от Града край Тунджа е девети със 7 успеха и 18 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Ишмаел Ел-Амин вкара 29 точки за Шумен, които допълни с 6 борби. Ореолуапо Идоу оформи дабъл-дабъл – 20 и 10 борби. Адриян Секулов се отчете със 17 точки, 8 борби и 5 асистенции.

Трей Сампсън бе най-добър за Ямбол с 24 точки и 12 борби. Камерън Бърханън остави срещу името си 14 и 5 борби. Александър Матушев остана с 11 точки и 5 борби.

КЛЮЧЪТ: 2 минути преди края на третия период резултатът на таблото бе равен за 62:62, след като Георги Герганов бе точен. Последваха 6 поредни точки на Шумен, дело на Адриян Секулов и Ишмаел Ел-Амин за 68:62 след 30 минути игра. През последната четвърт серия от 7-0 даде лидерството на Ямбол за 69:68. Гостите върнаха жеста и след 8-1 излязоха отново напред за 76:71. Момчетата на Александър Алексиев не спираха да тормозят съперника и натискът им даде резултат, след като Декуан Морис бе точен на два пъти от фаул линията за 80:81 45 секунди преди края. Два успешни наказателни удара на Ишмаел Ел-Амин сложиха точка на спора с крайното 83:81.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 8 април Шумен ще гостува на Спартак, докато ден по-късно Ямбол ще играе с Балкан.