16.8 C
НачалоБългарияЧерноморец не пожали Спартак у дома (видео)

Черноморец не пожали Спартак у дома (видео)

Бургазлии регистрираха 13-та победа в НБЛ през 2023/2024

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Черноморец реагира след първата си загуба за сезона, нанесена от Рилски спортист преди празниците. В своята зала „Бойчо Брънзов“ отборът на Васил Евтимов надигра категорично Спартак с 91:70 в последния мач от 14 кръг в първенството при мъжете.

И ОЩЕ: „Акулите“ ще посрещнат 2024 г. на върха в класирането с баланс от 13-1. Плевенчани пък са четвърти с 9 успеха и 5 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Христо Захариев бе най-резултатен за Черноморец с 20 точки. Евгени Хаджирусев го последва с 18 и 7 борби. Шон Смит вкара 15 точки плюс 5 борби. Николай Георгиев се включи от пейката с 11. С по 10 точки се отчетоха Травис Макконико (5 борби, 5 асистенции) и Андрей Иванов (7 борби).

Николай Стоянов бе най-резултатен за Спартак с 21 точки. Цветомир Чернокожев регистрира 15. Константин Тошков остана с 10 точки, 6 борби и 6 асистенции.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от SESAME NBL Bulgaria (@nbl_bulgaria)

КЛЮЧЪТ: Домакините започнаха ударно и направиха серия от 20:2, дело на Травис Макконико, Шон Смит, Евгени Хаджирусев и Андрей Иванов. Спартак все пак успя да реагира и намали до 10:22 чрез Брайънт Томас, Константин Тошков и Родни Първис. През втория период бургазлии продължиха със силната игра и след 13-4, дошли от Шон Смит, Христо Захариев, Андрей Иванов и Евгени Хаджирусев, увеличиха аванса си до 21 точки за 35:14. Възползвайки от грешките на съперника, „акулите“ запазиха лидерството за 47:26 на голямата почивка.

След паузата Черноморец излезе и след ударното 22-7 се изстреля напред с 69:33, а Спартак просто нямаше решение. Преднината на вицешампионите стигна 38 точки, но селекцията на Любо Минчев все пак заличи част от пасива си в последната четвърт чрез Николай Стоянов и Цветомир Чернокожев. В крайна сметка до финалната сирена бургазлии не изпуснаха инициативата.

КАКВО ПРЕДСТОИ: В първия си мач за 2024 г. Черноморец ще бъде гост на Миньор 2015 на 6 януари. Същият ден пък Спартак ще играе срещу Черно море Тича у дома.