13 C
петък, май 3, 2024
НачалоБългарияЧавдар Троян спечели редовния сезон в регион Център на ББЛ А група

Чавдар Троян спечели редовния сезон в регион Център на ББЛ А група

ИУ и ЦСКА с победи в дербитата

Много дербита в ББЛ А група се изиграха, като в регион Център завърши и редовният сезон.

ИУ спечели дербито в регион Изток и остава едноличен лидер, след като в Добрич надви втория в класирането Шоутайм със 75:65. След няколко смени на водачеството на старта на мача ИУ поведе с 21:20 след 10 минути игра. Преднината на тима достигна 16 точки през втория период, но на почивката съперникът му намали за 39:46. След паузата Шоутайм се доближаваше само на 2-3 точки, но така и не успя да направи пълен обрат.

Николай Маринов бе най-резултатен за победителите с 19 точки и 7 борби. Цветан Савов се отчете с 15, 7 борби и 7 асистенции. Александър Подскочиев вкара 12 точки, а Емил Михалев се отчете с 11 точки и 13 борби. Берк Мехмед записа 17 точки и 7 борби за Шоутайм. Красимир Димитров реализира 13, с 11 точки е Пламен Илиев.

На Запад ЦСКА нанесе четвърта поредна загуба на Балкан-2, побеждавайки го с 85:68 в зала „Триадица“ в София. Двубоят започна оспорвано с няколко обрата в първата част, а след нея „зелените“ измъкнаха минимална преднина за 19:18. Те поддържаха аванс от няколко точки, но преди почивката ЦСКА успя да доведе мача до равенство – 41:41. „Червените“ започнаха второто полувреме със серия от 17-3, а преди последната част водеха с 64:54. На няколко пъти ботевградчани сваляха разликата до 6 точки. ЦСКА обаче им позволи да вкарат само един кош в последните 4 минути и спечели.

Димитър Генов бе най-резултатен за ЦСКА с 24 точки, като овладя и 7 борби. С 21 завърши Виктор Гергов. По 11 добавиха Даниел Запрянов и Александър Димитров. За Балкан-2 с 24 точки е Илиян Пищиков. Михаил Гавазов имаше 16 и 8 борби. По 11 добавиха Александър Гавалюгов (8 асистенции) и Веселин Христов.

Чавдар Троян спечели редовния сезон в регион Център, където се изиграха и последните мачове от третото завъртане преди плейофите. В директен спор за първото място тимът надви Бавни и яростни със 77:73 в зала „Ивайло“ във Велико Търново. Баскетболистите на Лъчезар Диков се откъснаха с 31:18 след първата четвърт и поддържаха солиден аванс до третата част, след която обаче съперникът им намали за 53:58. Отборът от Плевен стигна и до пълен обрат в последните минути, но Чавдар все пак успя да измъкне успеха в края.

Цветослав Острев отбеляза 20 точки за победителите. Камен Пенчев вкара 18, дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби записа Радослав Кочев, а 11 точки има Георги Бойнов. За Бавни и яростни, който бе едва с шестима баскетболисти в мача, Максим Генов се отчете с 22 точки. Даниел Димитров е с 15. Константин Търновски завърши с 13 точки и 7 асистенции, 12 добави Зоран Йовановски.