НачалоБългарияЦСКА и ИУ с победи в дербитата на ББЛ А група

ЦСКА и ИУ с победи в дербитата на ББЛ А група

Двата отбора се справиха съответно с Хебър и Светкавица

ЦСКА и ИУ записаха победи в дербитата в регионите Запад и Изток на ББЛ А група.

ЦСКА се върна на победния път в шампионата, след като в столичната зала „Сейнт Джордж“ надви друг от фаворитите на Запад Хебър с 82:65. „Армейците“ натрупаха аванс от 14 точки още през първата четвърт, а след края й водеха с 26:17. През втората четвърт играта бе доста по-равностойна, но баскетболистите на Христо Ценов поддържаха разликата и на почивката се оттеглиха при 44:35 в своя полза. След паузата играта тръгна кош за кош, а преди заключителната четвърт ЦСКА отново бе напред, този път при 62:52. Тимът на Веселин Веселинов на няколко пъти намали изоставането си до 8 точки в оставащото време, но след силни финални минути „червените“ спечелиха убедително.

Димитър Генов бе над всички за успеха с 28 точки, а по 11 добавиха Асен Попов (8 борби) и Мартин Русев. За Хебър Кирил Райков реализира 18 точки, по 11 вкараха Станислав Славейков (8 борби) и Веселин Веселинов.

На Изток ИУ надви Светкавица с 69:61 на свой терен. Двата отбора изиграха много оспорван двубой, в който до последно победителят не бе ясен. След поредица от смени на водачеството, разликата така и не надхвърляше 4 точки през цялото първо полувреме, а на почивката резултатът отново бе равен – 33:33. След паузата тимът от Търговище взе леко предимство и преди заключителната част водеше с 46:40. Авансът на Светкавица достигна 8 точки в оставащото време – най-големият в мача изобщо, но след много силни финални минути ИУ стигна до пълен обрат и измъкна успеха.

По 13 точки за победителите вкараха Петър Христов (15 борби) и Николай Маринов (8 борби). Цветан Савов реализира 12 точки, с 10 е Димитър Илиев, а малко не достигна на Симеон Николов за дабъл-дабъл с неговите 9 точки и 11 борби.  За съперника всички точки дойдоха от стартовата петица. Сашо Георгиев реализира 16, с 15 е Димитър Янчев, Александър Янчев отбеляза 13, а с 11 и 10 борби е Елизар Кръстев.