петък, април 26, 2024
НачалоБългарияХебър, Правец и Миньор 2015 с успехи в ББЛ А група

Хебър, Правец и Миньор 2015 с успехи в ББЛ А група

Двубоите се проведоха в столичната зала „Сейнт Джордж“

Хебър, Правец и Миньор 2015 спечелиха своите мачове в регион Запад на ББЛ А група. Двубоите се проведоха в столичната зала „Сейнт Джордж“.

Хебър записа четвърта победа от началото на сезона, след като надви Локомотив София с 94:87. Двубоят вървеше кош за кош до средата на втория период, след което отборът от Пазарджик взе леко предимство и на почивката поведе с 52:48. Разликата в негова полза стана двуцифрена след паузата и въпреки че столичният тим на няколко пъти бе близо до нов обрат, Хебър удържа водачеството си до последно.

Играещият треньор Веселин Веселинов бе най-резултатен за успеха с 24 точки. Стилиян Иванов отбеляза 19, Герасим Николов е със 17 точки и 7 борби, а дабъл-дабъл от 12 и 10 борби има Юлий Арабаджийски. За съперника Георги Цеков бе над всички с 31 точки, Драгомир Павлов отбеляза 25, Радослав Колев записа 16 точки и 17 борби, а с 13 точки е Стефан Янев.

Правец нанесе пета поредна загуба на Микс, побеждавайки го с 67:54. Двубоят започна много оспорвано, като след 10 минути игра баскетболистите на Иван Коцев водеха с 19:16. Въпреки че за кратко столичният тим стигна до пълен обрат през втория период, на почивката Правец отново имаше минимално предимство – 29:28. След прекъсването обаче гостите натрупаха двуцифрена преднина, като можеха да спечелят и още по-убедително.

Цветан Георгиев завърши с 15 точки за победителите. Костадин Лазаров вкара 13 точки, с 11 е Стефан Гунински, а силно се включи и Павлин Ганчев с 8 точки и 19 борби. За Микс Милен Костов отбеляза 12 точки, 11 има Евгени Иванов, а 10 добави Иван Илиев.

Победа постигна и Миньор 2015, който надви Балкан-2 с 88:70. След поредица от размени на водачеството, след първата четвърт резултатът отново бе равен – 23:23. През втория период обаче баскетболистите на Георги Младенов взеха леко предимство и на почивката водеха с 45:39. Ботевградчани намалиха изоставането си само на 2 точки след паузата, но след силни финални минути на частта отборът от Перник се откъсна с 65:50. В оставащото време авансът на Миньор 2015 достигна 20 точки и тимът нямаше проблем да го задържи до последно.

Георги Бързаков бе в основата на успеха с 32 точки и 10 борби. Христо Гатев също записа дабъл-дабъл – 18 точки и 11 борби. Мартин Мандалски завърши с 15 точки и 8 борби, с 11 точки е Кристиян Ставрев. За „зелените“ Илиян Пищиков реализира 17 точки, с 16 е Хрисимир Маринов, а 14 точки има Михаил Гавазов.