петък, април 26, 2024
НачалоБългарияХебър и Айтос с успехи в ББЛ А група

Хебър и Айтос с успехи в ББЛ А група

Двата отбора победиха съответно Правец и Локомотив Горна Оряховица

Шест мача от региони Запад и Център на ББЛ А група се изиграха, като някои от тях бяха много оспорвани и победителят не бе ясен до последните минути.

В едно от дербитата на Запад Хебър се справи с Правец със 78:69 в столичната зала „Сейнт Джордж“.

Символичните гости започнаха по-добре мача, но след 10 минути игра тимът на Веселин Веселинов обърна за 22:18. След нова серия от обрати през втория период, на почивката равенството бе възстановено – 39:39. Тенденцията продължи и след паузата, макар и с по-ниска резултатност и от двата отбора, като преди заключителната четвърт съставът от Пазарджик имаше минимален аванс при 52:51. Правец отново поведе по-малко от 6 минути преди края, но Хебър бързо си върна водачеството и този път не го изпусна до последно.

Станислав Славейков бе най-резултатен за победителите с 23 точки, като овладя и 13 борби. Кристиян Георгиев вкара 17 точки, а Денис Петков също е с дабъл-дабъл – 16 точки и 10 асистенции. За съперника Тодор Колев се отчете с 15 точки (4 тройки). Костадин Лазаров вкара 14 точки, 13 има Даниел Милчев.

В двубой от средата на таблицата в регион Център Вихър Айтос надви Локомотив Горна Оряховица с 86:75.

След размяна на кошове на старта домакините взеха леко предимство и след 10 минути игра водеха с 24:16. Вторият период бе доста по-равностоен, но на почивката преднината им вече бе двуцифрена – 42:32. Локомотив обаче показа различно лице след паузата и много бързо стигна до пълен обрат, но не успя да задържи за дълго водачеството си и преди заключителната четвърт отново изоставаше, този път при 58:63. В оставащото време Вихър поддържаше аванса си и не го изпусна до края.

Стоян Милчев бе в основата на успеха с 39 точки, включително 7 тройки, като овладя и 8 борби. Дабъл-дабъл от 16 и 12 борби записа Стоил Аладжов. За съперника Тони Прокопиев достигна до трипъл-дабъл – 28 точки, 10 борби и 10 асистенции. Георги Павлов реализира 21, а 11 точки и 8 борби има Пеньо Нацкин.