петък, май 17, 2024
НачалоЕвропаТройка на Дарин Иванов даде разликата в българския дуел в Балканската лига...

Тройка на Дарин Иванов даде разликата в българския дуел в Балканската лига (видео)

Трета победа за Берое в турнира

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое записа трета победа в Балканската лига през този сезон. В българския дуел в турнира отборът на Бойко Миленков надви Левски с 85:82 у дома. „Зелено-белите“ имат в актива си и 2 загуби, докато „сините“ са с баланс от 1-4.

НАЙ-ДОБРИ: Дариъс Хол отбеляза 25 точки за Берое плюс 7 борби. Александър Тодорович добави 17 и 6 борби. Дарин Иванов вкара 12 точки. Робърт Георгиев се отчете с 11 и 5 борби. Мартин Стефанов се разписа с 10 точки.

Алън Арнет бе най-резултатен за Левски с 26 точки. Николай Михайлов оформи дабъл-дабъл – 11 и 11 борби. Джон Флорвиъс остана с 10 точки и 5 борби.

РАЗВИТИЕТО: Левски бе по-съсреточен в началото и поведе с 20:13 чрез Раян Райт, Джон Флорвиъс, Лъчезар Димитров и рожденика Асен Великов. Ти Кей Идоджи и Робърт Георгиев пък бяха точни, за да фиксират 17:25 след 10 минути игра.

През втория период Берое изравни за 29:29 след серия от 12-4, дело на Александър Тодорович и Дариъс Хол. Столичани обаче отговориха с 8 безответни точки, дошли от Джон Флорвиъс, Алън Арнет и Асен Великов, с което стигнаха до 44:36 в своя полза на голямата почивка.

След паузата старозагорци се озоваха на 5 точки от съперника, но Раян Райт и Дамян Николов не сбъркаха за 52:43 за Левски. Разликата се движеше около 10-те точки, но Берое все пак се доближи на 7 след забивка на Дариъс Хол за 57:64.

През последната четвърт Михаил Комбаков, Дариъс Хол и Дарин Иванов не трепнаха зад дъгата за 69:69. Раян Райт и Николай Михайлов държаха Левски напред, но Берое все пак обърна чрез Мартин Стефанов, Александър Тодорович и Дарин Иванов за 79:76 45 секунди преди края. Забивка на Ти Кей Идоджи направи 81:76, но Алън Арнет с далечен снаряд вкара за 79:81. Александър Тодорович реализира веднъж от фаул линията за 82:79, но Златин Георгиев изравни за 82:82 0.7 секунди преди сирената. В следващата атака Дарин Иванов върна далечната стрелба, за да оформи крайното 85:82 в полза на Берое.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 24 януари Берое ще приеме Апоел Беер Шева, докато два дни по-късно Левски ще спори със същия съперник като домакин.