12.8 C
НачалоБългари в чужбинаТрипъл-дабъл за Дий Бост срещу Анадолу Ефес в Турция

Трипъл-дабъл за Дий Бост срещу Анадолу Ефес в Турция

Гардът измъчи шампиона в Евролигата

Дий Бост и Галатасарай се върнаха към победите в Турция. Гардът и отборът му повалиха шампиона в Евролигата от миналия сезон Анадолу Ефес с 92:85 като гости в мач от 5 кръг в шампионата на южната ни съседка.

Националът свърши доста работа за Галатасарай, като оформи трипъл-дабъл. Дий Бост остави срещу името си в статистиката 15 точки, 14 борби и 12 асистенции плюс 2 откраднати топки за 37 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си той бе 3/5 от средно разстояние, 2/9 зад дъгата и 3/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Девън Ейкън-Пърсел бе най-резултатен за Галатасарай с 27 точки и 6 борби.

Родриг Бобуа бе най-добър за Анадолу Ефес с 22 точки и 5 борби. Шейн Ларкин остана с 20 и 8 асистенции.

Галатасарай е с баланс от 3-2, което го поставя на четвърто място в класирането. На 30 октомври Дий Бост и тимът му ще имат за съперник Бурсаспор.