18.8 C
НачалоБългарияПолитехника изравни на ЦСКА -2, победа и за Пловдив Мамбас

Политехника изравни на ЦСКА -2, победа и за Пловдив Мамбас

Продължават мачовете от плейофите в ББЛ А група

Политехника и Пловдив Мамбас спечелиха мачове от плейофите в отделните региони на ББЛ А група.

Политехника прати четвъртфиналната серия с ЦСКА -2 от регион Запад в трети решителен двубой, след драматичен успех във втория мач в зала „Триадица“ с 89:85.

Двата тима многократно си разменяха водачеството през първите 10 минути, след които закономерно имаше равенство – 17:17. След много резултатна втора четвърт „червените“ дръпнаха и с двуцифрена преднина, но на почивката бяха напред с 47:42. Авансът на ЦСКА -2 скочи до 16 точки след паузата, но баскетболистите на Ивайло Константинов не се отказаха и преди решителната четвърт отново намалиха разликата на 5 точки, този път при 60:65. Политехника стигна до пълен обрат в заключителния период, като дори на свой ред поведе с двуцифрен аванс, като удържа финалния щурм на съперника си. Победителите отбелязаха 60 точки в подкошието, което бе и ключово.

В основата на успеха бе Стефан Георгиев с дабъл-дабъл от 27 точки и 16 борби, Мартин Петров реализира 23 точки, с 14 и 8 борби се разписа Омар Ел-Аюби. За „армейците“ с 22 точки приключи Мартин Русев, 15 вкара Георги Цеков.

Пловдив Мамбас надви Академик Пловдив -2 с 80:74 в изключително драматичен мач на старта на четвъртфиналните плейофи в регион Юг, който се проведе в зала „Сила“.

Баскетболистите на Йордан Иванов имаха леко предимство през първата част, но след края й съперникът обърна за 18:17. Преднината на Пловдив Мамбас достигна 8 точки през втория период, а на почивката тимът бе напред с 37:34. Драмата продължи и през цялото второ полувреме, в което двата тима още няколко пъти си размениха водачеството, но без разликата да надвиши 5 точки. По-малко от две минути преди края резултатът отново бе равен – 71:71. Малко след това обаче, при точка аванс за символичните гости, играта бе временно спряна, след като възникна напрежение между играчи и хора от публиката, след което Георги Инджов бе дисквалифициран, а треньорът му получи техническо нарушение. Четири точни наказателни удара на Хайдар Баракат изведоха Пловдив Мамбас напред със 77:72, като тимът удържа водачеството си до последно.

Именно Баракат бе над всички за победителите с 34 точки (14/16 от фаула) и 15 борби, а дабъл-дабъл оформи и Дилян Барбов – 16 точки и 10 борби. За Академик -2 Кръстомир Михов се отчете с 33 точки и 13 борби, Йоанис Кикрилис записа 14 точки и 8 борби.