НачалоБългарияПобеди за ИУ, Фаб Файв и Хасково в ББЛ А група

Победи за ИУ, Фаб Файв и Хасково в ББЛ А група

Ето и всички резултати от последните мачове във втория ешелон при мъжете

Oспорвани мачове предложи ББЛ А група в днешния ден.

ИУ спечели дербито на кръга в регион Изток, побеждавайки Шумен-2 с 65:56 след продължение в зала „Дечко Стефанов“, в Търговище.

Тимът от Варна поведе с 15:12 след 10 минути, но в края на полувремето баскетболистите на Звонко Папак и Янко Янков обърнаха за 27:24. Те обаче не задържаха дълго водачеството си и след паузата и ИУ отново излезе напред, като преди последната част резултатът бе 43:37 в негова полза. Драмата продължи до последно, като 17 секунди преди края резултатът бе равен – 52:52. Отборът на Петко Делев пропусна възможността да си осигури победата още в редовното време, изпускайки от тройката, но спечели добавените пет минути с 13:4.

Емил Михалев записа 18 точки и 9 борби за ИУ. Цветан Савов се отчете с 16 и 15 борби, Александър Подскочиев приключи с 14 точки. За Шумен-2 Росен Иванов бе най-добър с 13 точки и 15 борби. Окан Хасанов добави 13 точки.

В единствения мач от регион Запад, изигран днес, Фаб Файв обърна Правец със 73:66 в зала „Триадица“ в София.

След равностойни начални минути на срещата, баскетболистите на Иван Коцев взеха инициативата и след първата част поведоха с 21:13. Преднината им достигна 16 точки през втория период, но на почивката съперникът намали до 34:41. Подемът в играта на столичния тим продължи и след паузата, като преди последната четвърт той вече бе напред с 59:52. Фаб Файв на свой ред дръпна с двуцифрена разлика в оставащото време и удържа водачеството си, въпреки опитите на Правец за нов обрат.

Георги Кръстев бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Мартин Горунов добави 14. 12 точки и 15 борби регистрира Георги Митровски. За съперника над всички бе Данаил Христов с 23 точки и 14 борби.

Хасково победи Хебър с 90:85 в истинско дерби от регион Юг от ББЛ А група. Това бе първо поражение за сезона за Хебър, а резултатът изравни двата тима на върха с по 8 победи и една загуба до момента. В двубоя имаше 12 смени на водачеството и 11 равенства.

В първата четвърт още се показа, че никой няма да се откаже лесно и отборите вървяха кош за кош. Във всеки момент, в който изглеждаше, че един от двата състава взима преднина, другият настигаше. Почивката дойде при 51:47 за Хасково, като тимът взе преднина от 7 точки в началото на третия период. Тя се запази така и в края на частта, а на старта на последната Хасково стигна и до двуцифрен аванс от 11 точки. Някъде там именно момчетата на Янко Желев повярваха в успеха и въпреки че Хебър се върна на няколко пъти до само 2 точки, Хасково повече не изпусна водачеството.

Хасково наниза 13 тройки, като с 25 точки и 11 борби се отличи Динко Христов. 23 точки и 10 борби отчете Ивайло Тонев, 22 вкара Тихомир Желев. За Хебър Христо Бъчков даде тон с 28 точки и 18 борби. 19 реализира Юлий Арабаджийски. 16 точки с 12 борби остави срещу името си Станислав Ваклинов.