15.8 C
четвъртък, май 9, 2024
НачалоБългари в чужбинаПавлин Иванов и Сибиу приключиха първия етап на румънския шампионат със загуба

Павлин Иванов и Сибиу приключиха първия етап на румънския шампионат със загуба

Българинът реализира 8 точки срещу Фокшани

Павлин Иванов и Сибиу приключиха първата фаза на румънския шампионат със загуба. Гардът и съотборниците му отстъпиха на Фокшани със 71:78 у дома в мач от 17 кръг в група Б.

Националът бе сред титулярите за Сибиу, като се задържа на терена 30 минути. В тях Павлин Иванов регистрира 8 точки, 2 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка. При стрелбата си той бе 4/6 от средно разстояние.

От неговите колеги Мирел Драгосте вкара 19 точки.

Дерик Тортън бе най-резултатен за Фокшани с 22 точки.

Сибиу е с баланс от 9-7, като финишира на четвърто място в крайното класиране на своята група. Резултатите от първия етап се зачитат, като в следващия ще започне с 4 успеха и 4 поражения.

Следващият мач на Павлин Иванов и компания ще бъде на 27 януари срещу Волунтари.