петък, май 3, 2024
НачалоНационални отбориНационалките до 14 г. се справиха с Хърватия на турнира "Словения Бол"

Националките до 14 г. се справиха с Хърватия на турнира „Словения Бол“

Отборът ни с успешен старт на надпреварата в Словени Градец

Националният отбор на България за момичета до 14 г. започна с победа участието си на силния турнир „Словения Бол“. В първия си мач от надпреварата в Словени Градец воденият от Лилия Георгиева и Теодора Петрова тим спечели срещу Хърватия с 64:50.

Българките взеха предимство още в началните минути, а след първата част водеха с 18:14. Преднината им стана двуцифрена през втория период, а на почивката те се откъснаха с 38:23. След паузата разликата скочи и до 24 точки, като отборът ни спечели без проблеми срещата.

Деяна Станиславова бе най-резултатна за България с 15 точки плюс 8 борби и 5 откраднати топки. Катрина Бозова завърши с 12 и 7 борби. 11 точки добави Габриела Коцева.

По-късно днес България ще се изправи срещу Унгария във втория си мач от групата.