17.9 C
НачалоНБАИ Кливланд се опари от точния мерник на Везенков в НБА (видео)

И Кливланд се опари от точния мерник на Везенков в НБА (видео)

Българинът с 11 точки при успеха на Сакраменто, който бе и под №400 в кариерата на треньора Майк Браун

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Александър Везенков и Сакраменто записаха четвърта домакинска победа в НБА този сезон. В своята „Голдън 1 сентър“ българинът и отборът му се наложиха над Кливланд със 132:120, като вече имат баланс от 5-4 в лигата.

И ОЩЕ: „Кралете“ донесоха на своя треньор Майк Браун победа №400 в кариерата му в НБА. 53-годишният специалист, който изведе Кингс до плейофите в първия си сезон начело на тима, вече има баланс от 400-254. Важният успех дойде срещу един от бившите тимове на Майк Браун, тъй като той води Кавалиърс от 2005 до 2010 г. и през 2013/2014.

НАЙ-ДОБРИ: Александър Везенков се включи силно от пейката за Сакраменто. 206-сантиметровото крило финишира с 11 точки, допълнени от 2 борби за 17-те си минути в паркета. При стрелбата си от игра Спортист №1 на България за 2022 г. бе 4/6, включително 3/5 зад дъгата.

ДиАрън Фокс се завърна в състава на Кингс, след като пропусна две седмици заради контузия, и наниза 28 точки плюс 6 асистенции. Кийгън Мъри добави 25 и 8 борби. Домантас Сабонис бе на крачка от трипъл-дабъл – 23 точки, 9 борби и 10 асистенции.

Донован Мичъл бе най-резултатен за Кливланд с 22 точки и 5 асистенции. Карис ЛаВърт се отчете с 21. Макс Струс остана с 19 точки и 5 борби.

КЛЮЧЪТ: След като взеха аванс от 8 точки след едно полувреме, Александър Везенков и Кингс продължиха с натиска си и спечелиха третия период с 42:29, за да дръпнат със 110:89 в края му. През последната четвърт гостите се вдигнаха и намалиха пасива си до 115:126, но ДиАрън Фокс и Кевин Хюртер осигуриха успеха на домакините.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 16 ноември от 5.00 ч. Александър Везенков и компания ще се изправят срещу Лос Анджелис Лейкърс, докато същият ден Кливланд ще спори с Портланд.