събота, май 4, 2024
НачалоБългарияЗлато за Рилски спортист при 13-годишните момичета (видео)

Злато за Рилски спортист при 13-годишните момичета (видео)

Самоковки победиха Вълци Разград

Рилски спортист стана шампион на България при 13-годишните момичета. Във финала в Разград самоковки победиха драматично домакина Вълци с 63:60.

Самоковки започнаха по-силно мача, но през втората и третата част допуснаха на съперника да ги настигне. В края обаче Рилски успя да се пребори за титлата. За Вълци това е втори сребърен медал при подрастващите през сезона, след като тимът завърши на второ място и при момчетата в същата възрастова група.

Черно море Одесос спечели бронзовите медали, след като победи Дунав Русе с 46:44 в трилър с продължение.

Левски завърши на петата позиция също след драматична победа срещу Светкавица с 55:54. При оставащи 2.5 секунди до края резултатът бе равен, но точен наказателен удар за столичния тим му донесе успеха.

Седми стана Локомотив София, който в последния си мач надви Славия с 42:27, главно след по-силна трета част.