16.8 C
НачалоБългарияЕнигма спечели дербито с Фаб Файв, Вихър Айтос и Дунав Русе също...

Енигма спечели дербито с Фаб Файв, Вихър Айтос и Дунав Русе също с победи

Ето и всички резултати от този уикенд

Мачове от три региона на ББЛ А група се изиграха в по-рано днес.

Енигма Фойерверк победи Фаб Файв със 79:74 най-интересния двубой, който бе и единствен от регион Запад. Срещата се изигра в „Овергаз Арена“ в София. Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. След серия от обрати в началото, баскетболистите в черно-бели екипи поведоха с 23:17 след 10 минути игра, но много силна втора четвърт даде предимство на съперника им на почивката – 40:33 след 18 точки на Кирил Райков. Енигма дръпна и с двуцифрен аванс след паузата, а преди решителната четвърт водеше с 59:51. Разликата скочи до 15 точки в оставащото време и въпреки че Фаб Файв почти я заличи в края, до нов обрат не се стигна.

Кирил Райков записа 31 точки и 10 борби за победителите, като игра без смяна. Христо Николов се отчете с 27, 9 борби и 7 асистенции. Иво Славчев приключи с 10 точки и 9 борби. За Фаб Файв Георги Христов отбеляза 15 точки. С 13 се разписа Денис Петков. С по 12 точки останаха Георги Кръстев (8 борби) и Стефан Янев.

В регион Юг Вихър Айтос се наложи над Локомотив Пловдив със 78:57, след като водеше през повечето време в зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик. Баскетболистите на Дечо Коешинов на практика си свършиха работата още до почивката. Те се откъснаха с 24:8 в края на първата част, а след 20 минути игра водеха с 43:20. Разликата от 23 точки се запази и преди заключителната четвърт и въпреки че Локомотив се доближи до 14 в нея, Вихър нямаше проблем да спечели.

Стоян Милчев завърши срещата с трипъл-дабъл за Вихър – 30 точки, 12 борби и 11 асистенции. Силен мач направи и Стоян Петков, който се отчете с 24 и 23 борби, 11 от които в нападение. За Локомотив Аврам Андреев вкара 17 точки. С 15 остана Николай Петков.

Дунав Русе записа убедителна победа на свой терен срещу намиращия се след него в класирането на регион Център Чардафон със 101:66. Успехът бе четвърти пореден за водения от Руслан Русев тим. Единствено началните минути на срещата бяха равностойни, след което русенци започнаха да увеличават преднината си. Тя стана двуцифрена още след първата част – 27:15, а на почивката Дунав водеше с 50:27. Въпреки голямата разлика, домакините не намалиха темпото и преди последната четвърт вече бяха напред с 33 точки.

Седем баскетболисти на Дунав завършиха с двуцифрен актив, като Теодор Трифонов бе най-резултатен с 18 точки плюс 8 точки и 6 борби. 13 добави Николай Николов, Стоян Чешмеджиев финишира с 12. За Чардафон 18 точки отбеляза Ростислав Тончев. Димитър Радев се разписа с 10. Цветан Тодоров пък овладя 14 борби.