20.8 C
НачалоБългарияДаръл Дейвис се развихри в Ямбол (видео)

Даръл Дейвис се развихри в Ямбол (видео)

Гардът наниза 30 точки при успех на старозагорци

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое победи за втори път в НБЛ през 2023/2024. Тимът на Никола Василев надделя над Ямбол с 98:83 в среща от 4 кръг в родния елит. Старозагорци имат в актива си и 2 загуби. Ямболии пък са със същия баланс – 2-2.

НАЙ-ДОБРИ: Даръл Дейвис навъртя на сметката на Берое 30 точки, като бе 10/16 при стрелбата си от средно разстояние, допълнени от 9 асистенции. Антун Маричевич добави 20 и 7 борби. Дарин Иванов се отчете със 17 точки, от които 5 тройки. Карлос Пепин оформи дабъл-дабъл – 15 и 14 борби.

Айзък Бонтън бе най-резултатен за Ямбол с 19 точки. Тайлър Къри отбеляза 18 плюс 12 борби. Иван Лилов се разписа с 15 точки и направи 5 асистенции. Павел Маринов остави срещу името си 14 и 7 асистенции. Геди Йозапайтис остана с 11 точки.

РАЗВИТИЕТО: Първата четвърт бе за Берое, който се изстреля напред с 31:14, воден от Даръл Дейвис и Антун Маричевич. През втория период обаче ямболии се вдигнаха и чрез Павел Маринов и Айзък Бонтън стигнаха до равенство за 48:48 на голямата почивка.

След паузата домакините сътвориха обрат след серия от 17-10, дело на Тайлър Къри, Айзък Бонтън и Иван Лилов, за 65:58 в своя полза. Старозагорци все пак стояха близо и чрез Даръл Дейвис, Джабари Крейг и Карлос Пепин сведоха пасива си до 2 точки за 65:67. В последните 10 минути надлъгването продължи преди Дарин Иванов, Карлос Пепин, Даръл Дейвис и Антун Маричевич да върнат лидерството на Берое за 96:82 след 15 безответни точки. До края „зелено-белите“ не изпуснаха водачеството повече.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 5 ноември от 13.00 ч. Берое ще гостува на Рилски спортист, а ден по-рано (б.а. – на 4 ноември) от 19.00 ч. Ямбол ще има визита на Черноморец.