петък, май 3, 2024
НачалоНБАДалас порази Лейкърс за втори пореден път (видео)

Далас порази Лейкърс за втори пореден път (видео)

Лука Дончич близо до трипъл-дабъл

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Далас заличи пасив от 17 точки, за да вземе още една победа над Лос Анджелис Лейкърс в рамките на няколко дни в НБА. Маверикс се наложиха над съперника със 108:93 като гости, за да поставят в актива си 33-ти успех в лигата през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: Дуайт Пауъл отбеляза рекордните за себе си през 2020/2021 за Далас 25 точки, включително 12 през последната част. Дориан Фини-Смит добави 21 и 7 борби. Лука Дончич бе близо до трипъл-дабъл – 18 точки, 8 борби и 13 асистенции.

Бен Маклемор бе най-резултатен за Лейкърс с 20 точки. Антъни Дейвис го последва със 17. Денис Шрьодер остана с 16 точки и 10 асистенции.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ: Дуайт Пауъл, който остана на точка от най-доброто постижение в кариерата си и бе 11/12 при стрелбата си от игра, отбеляза 6 поредни точки, за да изведе Далас напред с 89:87. Маверикс надстреляха съперника през второто полувреме, след като нанизаха общо 62 срещу 35 точки за „езерняците“.