17.9 C
НачалоНБАГолдън Стейт не се даде на Портланд (ВИДЕО)

Голдън Стейт не се даде на Портланд (ВИДЕО)

Джордан Пул реализира 41 точки за шампионите в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Голдън Стейт oбърна Портланд и спечели със 118:112 у дома. Това бе четвърта поредна и общо 19-та победа за селекцията на Стив Кър през този сезон.

НАЙ-ДОБРИ: Джордан Пул реализира 41 точки за шампионите, включително 5 тройки, плюс 5 борби и 6 асистенции. Клей Томпсън добави 31, от които 7 далечни снаряда. Дреймънд Грийн оформи дабъл-дабъл – 10 точки и 11 борби.

Деймиън Лилард бе най-резултатен за Портланд с 34 точки, 8 борби и 5 асистенции. Анфърни Саймънс се отчете с 22 и 7 борби. Джеръми Грант остана с 19 точки и 5 асистенции.

КЛЮЧЪТ: В средата на последната четвърт Деймиън Лилард изведе Портланд напред със 110:102, но домакините отговориха чрез Джордан Пул и Джонатан Къминга за 111:110 в своя полза. Клей Томпсън и Донте ДиВинченцо довършиха започнатото и подпечатаха успеха на Уориърс.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 3 януари 2023 г. Голдън Стейт ще има за съперник Атланта, докато Портланд ще излезе срещу Детройт.