19.8 C
НачалоБългари в чужбинаГергана Иванова дебютира официално за Измит в Турция

Гергана Иванова дебютира официално за Измит в Турция

Българката изигра първи минути за новия си тим срещу Орманспор

Гергана Иванова дебютира официално за Измит в Турция. Българката изигра първи минути за своя тим при загубата му от Орманспор със 78:82 при визитата му в мач от 1 кръг на Първа дивизия в южната ни съседка за 2023/2024.

Националката получи 13 минути на паркета в първия си двубой за Измит. В тях Гергана Иванова се отчете с 2 точки, 2 борби и 2 асистенции, като бе 1/4 при стрелбата си от средно разстояние.

От нейните съотборнички Калия Хилсман бе най-добра с 23 точки и 10 борби.

Дамирис до Амарал също стигна до дабъл-дабъл за победителките – 21 точки и 10 борби.

Домакините доминираха под двата ринга, като овладяха общо 51 срещу 37 борби за Измит. Освен това, те показаха по-точен мерник в стрелбата за две точки – 48.8% срещу 42% за отбора на Гергана Иванова.