19.8 C
НачалоНБАБостън се върна от -17 точки и отново би Бруклин (видео)

Бостън се върна от -17 точки и отново би Бруклин (видео)

"Келтите" излязоха напред с 2-0 в серията от плейофите в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Бостън заличи пасив от 17 точки и стигна до пълен обрат във втория си мач от плейофите в НБА. „Келтите“ надвиха Бруклин със 114:107 у дома, за да поведат с 2-0 в серията от първия кръг на елиминациите на Изток.

НАЙ-ДОБРИ: Джейлън Браун завърши с 22 точки и 6 асистенции за Бостън. Джейсън Тейтъм добави 19, 6 борби и 10 асистенции. Грант Уилямс се разписа със 17 точки и 6 борби.

Кевин Дюрант бе най-резултатен за Бруклин с 27 точки и 5 асистенции. Брус Браун приключи с 23 и 8 борби. Горан Драгич остана с 18 точки.

КЛЮЧЪТ: Селтикс изоставаха през цялото първо полувреме, но в началото на последната четвърт стигнаха до равенство за 92:92. Бостън не спря дотук и воден от Джейлън Браун направи серия от 23-4, за да дръпне със 108:96 и да остави съперника без кош в продължение на почти 3 минути.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Домакин на следващите две срещи ще бъде Бруклин. Мач №3 между Нетс и Бостън ще бъде на 24 април.