събота, май 4, 2024
НачалоБългарияБалкан-2 и Миньор 2015 с победи в ББЛ А група

Балкан-2 и Миньор 2015 с победи в ББЛ А група

Двата отбора се справиха съответно със Спартак Сандански и Политехника

Балкан-2 и Миньор 2015 спечелиха мачовете си от регион Запад на ББЛ А група. Те се проведоха в столичната зала „Триадица“.

Балкан-2 записа трета поредна и общо шеста победа за сезона, след като надви Спартак Сандански с 67:57.

Двубоят започна с пропуски и от двата тима, а след няколко смени на водачеството баскетболистите на Янко Янчев бяха напред с 14:12. Те водеха през цялата втора четвърт, но без да успеят да дръпнат с повече от 3-4 точки, но в края на полувремето „зелените“ обърнаха за 33:30. Отборът от Ботевград на свой ред поддържаше крехък аванс след паузата и решителната четвърт започна при 49:45 в негова полза. Играчите на Мирослав Ралчев запазиха водачеството си и в оставащото време, но едва в самия край разликата стана двуцифрена.

Михаил Гавазов бе над всички за победителите с 19 точки и 13 борби. Велизар Георгиев реализира 16 точки. 11 вкара Хрисимир Маринов. За Спартак единствено Христо Тодоров завърши с двуцифрен точков актив – 11.

Миньор 2015 остава едноличен лидер, записвайки седмата си поредна победа след 88:71 срещу Политехника.

Тимът от Перник стартира много силно и след 10 минути игра се откъсна с 24:13. Баскетболистите на Ивайло Константинов започнаха по-добре втория период и на няколко пъти намаляваха разликата до 4 точки, но на почивката изоставането им отново бе двуцифрено – 34:45. След паузата Миньор 2015 продължи да поддържа аванса си, като серия от 18-0 в края на третата и началото на последната част окончателно сложи точка на спора.

Боян Тенев бе най-резултатен за победителите със 17 точки. По 16 вкараха Георги Бързаков (8 борби и 7 асистенции) и Георги Дамянов. За Политехника 22 точки реализира Омар Ел-Аюби. Стефан Георгиев оформи дабъл-дабъл – 12 и 10 борби, а малко не достигна на Ивайло Константинов за трипъл-дабъл – 10 точки, 8 борби и 9 асистенции.