събота, май 4, 2024
НачалоНБААнтъни Дейвис и Леброн Джеймс наказаха Кливланд (видео)

Антъни Дейвис и Леброн Джеймс наказаха Кливланд (видео)

Победа №10 за Лейкърс в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Антъни Дейвис реализира 23 точки през второто полувреме, а Лос Анджелис Лейкърс триумфираха за 10-ти път в НБА този сезон. „Езерняците“ победиха Кливланд със 121:115 като гости.

И ОЩЕ: Това бе 18-ти успех за Леброн Джеймс в 21 мача в кариерата му срещу един от бившите му отбори. 206-сантиметровото крило, който израства в близост до Кливланд, има 11 сезона при „кавалерите“, както и титлата в НБА с тях през 2016 г.

НАЙ-ДОБРИ: Антъни Дейвис даде тон на Лейкърс с 32 точки и 13 борби. Леброн Джеймс приключи с 22, 6 борби и 6 асистенции. Остин Рийвс се включи от пейката с 15 точки, 5 борби и 10 асистенции.

Донован Мичъл бе най-резултатен за Кливланд с 22 точки, 5 борби и 6 асистенции. Джарет Алън финишира с 21 и 14 борби. Еван Мобли остана с 18 точки, 6 борби и 6 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Гостите изградиха аванс от 8 точки в последната четвърт, но Кливланд намери сили и се доближи до 112:113 след кош на Еван Мобли. Последният пропусна от наказателната линия, а Леброн Джеймс се възползва и след това изведе Лейкърс до 117:112 1.12 мин. преди края. Джарет Алън бе точен за 115:117, но тимът от Ел Ей сложи точка на спора с 4 поредни успешни наказателни удара на Остин Рийвс.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 28 ноември Лейкърс ще бъдат гости на Филаделфия, докато утре сутрин Кливланд ще бъде домакин на Торонто.