5.2 C
НачалоЕвропаАнадолу Ефес отвя германци в Евролигата (видео)

Анадолу Ефес отвя германци в Евролигата (видео)

Първа победа за турския гранд в турнира през 2020/2021

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Анадолу Ефес напомни за сработената машина, която представляваше в Евролигата през 2019/2020. Селекцията на Ергин Атаман изнесе лекция на АЛБА с 93:72 насред Берлин, за да се поздрави с първа победа в най-силната клубна надпревара на Стария континент през новия сезон.

НАЙ-ДОБРИ: Тибор Плайс завърши с 23 точки и 6 борби за Анадолу Ефес. Василие Мицич и Брайънт Дънстън добавиха по 13, като първият направи и рекордните в кариерата си 13 асистенции.

Маркус Ериксон бе най-добър за АЛБА Берлин с 13 точки. Найлс Гифи остана с 12.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Убийствената първа четвърт на гостите, в която те навъртяха общо 29 точки срещу 14 за съперника. Това помогна на турския гранд да дръпне с 53:35 на голямата почивка и оттам връщане нямаше.

И ОЩЕ: Подобно на колегите си от НБА, играчите от Евролигата излязоха с екипи с послания за социална справедливост.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 15 октомври Анадолу Ефес ще гостува на Жалгирис, а АЛБА Берлин ще се изправи срещу ЦСКА Москва на руска земя.