петък, май 3, 2024
НачалоБългария3 поред за Балкан в НБЛ (видео)

3 поред за Балкан в НБЛ (видео)

"Зелените" надвиха Ямбол в зала "Диана"

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Балкан спечели за трети пореден път в НБЛ. Шампионите не се дадоха на Ямбол след 75:72 като гости в мач от 19 кръг в родния елит. „Зелените“ са с баланс от 11-8, докато отбора на Тони Дечев има 7 победи и 12 загуби.

НАЙ-ДОБРИ: Димитър Димитров (6 борби) и Георги Герганов вкараха по 16 точки за Балкан. Йордан Минчев (6 борби, 5 асистенции) добави 12.

Питър Кис оформи дабъл-дабъл за Ямбол – 29 точки и 14 борби. Павел Маринов регистрира 16 и 5 борби. Николай Михайлов остана с 14 точки и 8 борби.

КЛЮЧЪТ: Домакините стигнаха до преднина от 16 точки в края на първото полувреме, водени от Питър Кис, Павел Маринов и Николай Михайлов. След паузата обаче ботевградчани заиграха по-добре в защита и след 29:13 в третия период излязоха с 60:57. В последната четвърт надлъгването продължи, но в края Балкан регистрира победа чрез Йордан Минчев, Георги Герганов и Майки Диксън, оформяйки крайното 75:72.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 3 февруари Балкан ще бъде домакин на Берое, докато Ямбол ще играе срещу Миньор 2015 ден по-късно.