събота, май 4, 2024
НачалоБългарияШампион 2006 с първи успех при жените

Шампион 2006 с първи успех при жените

Момичетата на Лъчезар Коцев удържаха Рилски спортист

Шампион 2006 удържа Рилски спортист за първа победа за сезона. У дома в зала „Триадица“ столичанки спечелиха драматичен мач със 74:71 след по-силно първо полувреме. Момичетата, водени от Лъчезар Коцев, дръпнаха с двуцифрена преднина преди почивката и успяха да удържат опита за обрат на самоковки до края на мача.

Елена Димова изигра много силен двубой и завърши с 28 точки за Шампион 2006, като добави и 13 борби. Антония Филипова се разписа с 13, 6 борби и 5 асистенции. Виктория Иванова добави 8 точки и 10 асистенции.

За Рилски спортист не игра Вероника Джикова. В нейно отсъствие капитанът Радина Илиева завърши с 24 точки. Деница Манолова вкара 18. Моника Борисова остана с 16 точки.

В следващия кръг, на 22 октомври Рилски спортист ще бъде домакин на Монтана 2003, а Шампион 2006 ще гостува на Локомотив София в столичното дерби на женската А група.