петък, май 3, 2024
НачалоБългарияЧерно море Тича-2 и Дунав с драматични победи в ББЛ А група

Черно море Тича-2 и Дунав с драматични победи в ББЛ А група

Ето и всички резултати от миналия уикенд

Много мачове от ББЛ А група се изиграха в неделя в отделните региони, като някои от срещите бяха много оспорвани до последно.

В дербито на кръга в регион Изток Черно море Тича-2 записа трудна победа срещу Шумен-2 с 67:61 в залата на Икономическия университет във Варна. Двата тима многократно си разменяха водачеството през целия мач. „Моряците“ имаха 5 точки аванс на почивката – 37:32, а след паузата за пръв път поведоха и с двуцифрена разлика. Баскетболистите на Янко Янков и Звонко Папак стигнаха до нов обрат в началото на заключителната четвърт, но след това варненският тим отново излезе напред и този път удържа водачеството си до последно.

Любомир Керемедчиев бе най-резултатен за победителите със 17 точки. С 14 и 10 борби финишира Кристиян Попов. Драгомир Митев се отчете с 12 точки. 11 добави Радослав Караиванов. За съперника Окан Хасанов реализира 13 точки. Пламен Русков приключи с 12. С 11 точки остана Ивелин Йорданов.

Дунав Русе постигна победа над Чавдар Троян със 77:75 в истинска драма от регион Център на ББЛ А група. Кош с фаул секунди преди сирената на Стоян Ганев донесе успеха на русенци в зала „Орловец“ в Габрово. Те водиха през по-голяма част от двубоя, който премина през 14 смени на водачеството и 8 равенства, за да се реши в драматична финална четвърт. Дунав имаше аванс от 6 точки след една част и водеше с 49:41 на почивката. Чавдар Троян обаче навакса и направи пълен обрат в началото на последната десетка. В тази част баскетболистите на Лъчезар Диков имаха лек превес, а с минута и 21 секунди до края поведоха с точка. Последваха редица пропуски от двете страни, преди решителния кош и наказателен удар на Ганев.

21 точки за успеха вкара Николай Николов, 16 добави Теодор Трифонов, а 15 точки реализира Калоян Стоянов. Николай Маринов се разписа с 20 за Чавдар. С 18 се отчете Максим Генов. С по 11 точки приключиха Мариян Хубанов и Цветослав Острев, който взе и 13 борби и направи 6 асистенции.

В регион Юг нямаше изненади, като във всички мачове се получиха големи разлики. Хебър продължава гонитбата с Хасково на върха, след като не допусна грешка срещу Пловдив Мамбас, побеждавайки го със 117:65 в собствената си зала „Иван Симеонов“. Домакините вкараха 10 безответни точки на старта, а след първата част бяха напред с 20:13. Преднината им бързо отново стана двуцифрена през втория период и на почивката те водеха с 46:30. След паузата разликата продължи да расте и преди заключителната четвърт бе най-голямата в мача – 78:51. Четири минути преди края Хебър мина границата от 100 точки, като до края направи успеха си още по-изразителен.

Методи Илиев бе най-резултатен за победителите с 26 точки, като овладя и 8 борби. По 22 точки реализираха Юлий Арабаджийски (13 борби) и Станислав Ваклинов (9 борби). Николай Нинов бе близо до трипъл-дабъл – 14 точки, 14 борби и 7 асистенции. За Пловдив Мамбас Дилян Барбов се отчете с 23 точки. С 10 остана Хайдар Баракат. 13 борби хвана Златомир Дончев.