четвъртък, май 2, 2024
НачалоББЛФайърболс остана на точка от първа победа при жените

Файърболс остана на точка от първа победа при жените

Файърболс остана на точка от първа победа при жените.

Свети Георги записа драматична победа над Файърболс с 58-57 в изключително оспорвана среща от редовния сезон при жените.

Момичетата от Свети Георги започнаха срещата силно и завършиха първото полувреме с двуцифрена преднина, но отбора на Файърболс не се отказа и след страхотна трета четвърт успя да се върне в мача.

Срещата продължи точка за точка до края, но Патриция Балова отбеляза решителен кош при по-малко от минута оставащо време и така момичетата на Николай Николов се поздравиха с 4-ти успех в първенството.

Най-полезна за Свети Георги бе именно Патриция Балова, която завърши срещата с 15 точки и 7 борби, докато за отбора на Файърболс Станимира Николова записа дабъл-дабъл от 12 точки и 14 борби, а Кристина Борисова добави 18 точки, 6 борби и 6 асистенции.