16.8 C
НачалоБългария4 поред за Балкан в НБЛ (видео)

4 поред за Балкан в НБЛ (видео)

Димитър Димитров с 22 точки за победителите

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Балкан записа четвърта поредна победа в НБЛ. Пред своята публика отборът на Васил Христов надви Спартак със 72:67 в мач от 29 кръг в родния елит. „Зелените“ са с баланс от 19-10 и са четвърти в класирането, докато плевенчани имат 20 успеха и 9 поражения са трети.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от SESAME NBL Bulgaria (@nbl_bulgaria)

НАЙ-ДОБРИ: Димитър Димитров вкара 22 точки за Балкан. Йордан Минчев оформи дабъл-дабъл – 16 и 14 борби. Сюприйм Ханна се отчете с 15 точки.

Талиб Занна единствен финишира с двуцифрен точков актив за Спартак – 13 точки и 9 борби.

РАЗВИТИЕТО: След равностойното начало Балкан излезе напред, воден от Йордан Минчев, Сюприйм Ханна и Ерик Адамс за 25:21 в края на първата част. През втория период Спартак сведе пасива си до 2 точки за 30:32 след няколко успешни акции на Станимир Маринов и Брайънт Томас, но Димитър Димитров даде импулс на шампионите за 41:32. Плевенчани отвърнаха чрез Джулиън Люис и Талиб Занна за 36:41 на голямата почивка.

След паузата „синьо-белите“ достигнаха до обрат за 50:48 чрез Талиб Занна, Цветомир Чернокожев и Джулиън Люис. „Зелените“ не изпускаха ритъма и стояха рамо до рамо до своя съперник чрез Димитър Димитров, Сюприйм Ханна, Николай Грозев и Георги Герганов за 60:60 след 30 минути игра. В последната четвърт Балкан взе предимство чрез Димитър Димитров и Йордан Минчев за 66:62. Талиб Занна и Цветомир Чернокожев не се забавиха и бяха точни за ново равенство – 66:66. Йордан Минчев и Сюприйм Ханна бяха най-съсредоточени в края, а ботевградчани поведоха с 5 точки за 72:67 и това бе всичко.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 13 април Балкан ще играе срещу Черно море Тича, докато ден по-късно Спартак ще приеме Рилски спортист.