Доростол заслужи златото при момчетата до 13 години

Отборът от Силистра победи у дома Вълци Разград

461

Доростол е шампион при момчетата до 13 години, като тимът спечели втора поредна титла при подрастващите за по-малко от седмица.

След като в събота 16-годишните триумфираха със златото, днес отборът до 13 години също стана шампион на България. На финала в собствената си зала „Дръстър“, в Силистра, Доростол се наложи убедително над Вълци Разград със 76:55.

Академик Пловдив спечели бронзовите медали като надви Балкан с 58:46. На петата позиция завърши БУБА Баскетбол. В последния си мач от турнира столичани се наложиха над Черно море Тича с 67:56. „Моряците“ имаха 6 точки аванс на почивката, но след много силна трета част БУБА Баскетбол направи обрат и спечели.

Седми завърши Берое, който победи Шампион 2006 с 67:49.

Капитанът на Доростол Борис Димитров бе избран за Най-полезен играч в турнира.