Александра Петрова и Кортрийк с грешна стъпка на старта в Белгия

Българката реализира 5 точки при загубата на своя тим от Шарлероа след продължение

319

Александра Петрова и нейният Кортрийк поставиха начало на новия сезон в Белгия. Българката и отборът й изпуснаха Шарлероа след 82:86 в драма с продължение като гости в среща от 1 кръг в местния шампионат.

Бившата баскетболистка на Монтана 2003 откри реализаторската си сметка за Кортрийк в белгийския елит. Александра Петрова отбеляза 5 точки в срещата.

От нейните съотборнички Лиса Фукарт бе най-добра с 27 точки.

Кортрийк имаше аванс от 8 точки на голямата почивка за 40:32, но след паузата постепенно съперникът наложи своя ритъм и стигна до продължение след 70:70 в края на редовното време. В допълнителните 5 минути домакините направиха пълен обрат.

На 7 октомври Александра Петрова и Кортрийк ще излязат у дома срещу Фантомс Бум.

Предишна статияГеорги Иванов част от Идеалната петица на европейското на колички