неделя, май 19, 2024
НачалоБългарияСпортист обърна Енигма за седма поредна победа в ББЛ А група

Спортист обърна Енигма за седма поредна победа в ББЛ А група

Двата отбора се срещаха в зала "Триадица"

Спортист Своге записа седма поредна победа в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна в зала „Триадица“, в София, тимът направи обрат срещу Енигма Фойерверк, побеждавайки го с 92:86.

Баскетболистите на Кирил Райков взеха инициативата още в началните минути и след първата част поведоха с 30:22. Преднината им достигна и 11 точки през втория период, но на почивката съперникът намали за 48:50.

След паузата играта бе много оспорвана, като след няколко обрата, преди заключителната четвърт отборът на Емил Горанов вече бе напред със 72:67. Спортист поддържаше крехък аванс и през заключителния период и въпреки че домакините за кратко отново поведоха, гостите измъкнаха успеха.

Дамян Стоянов бе най-резултатен за успеха с 24 точки, като записа още 9 борби и 6 асистенции. Борис Матраков реализира 21 точки, малко не стигна на Драго Павлов за трипъл-дабъл с неговите 17 точки, 8 борби и 10 асистенции. Симеон Ценов се отчете с 14 точки и 10 борби, а 11 точки има Иван Ценов.

За Енигма Христо Николов реализира 26 точки (4 тройки). Иво Славчев е с 18 точки и 8 борби. Виктор Маргаритов отбеляза 15 точки, с 12 е Любен Пасков.