Йордан Минчев и Орошлани не успяха срещу лидера в Унгария

Крилото се разписа с 8 точки срещу Фалко

444

Йордан Минчев и Орошлани допуснаха четвърта загуба в Унгария през този сезон. Българинът и отборът му претърпяха поражение от лидера Фалко след 73:81 като гости в мач от 8 кръг в местния елит.

203-сантиметровото крило получи 22 минути в игра за Орошлани, след като започна сред титулярите. В тях Йордан Минчев се разписа с 8 точки, 8 борби, 1 асистенция, 1 открадната топка и чадър, като бе 4/7 при стрелбата си от средно разстояние.

От неговите колеги Милош Милисавлевич и Брандън Периш вкараха по 15 точки, като първият овладя и 8 борби.

Акош Келър и Борис Барач бяха най-добри за Фалко с по 15 точки.

Орошлани има в актива си и 4 победи, което го поставя на шесто място в класирането. На 6 ноември Йордан Минчев и компания ще излязат срещу ДЕАК.