Йордан Минчев и Кемниц претърпяха четвърто поредно поражение в Германия. Българинът и неговият тим отстъпиха на Олденбург със 72:89 като гости в мач от 17 кръг в Бундеслигата.
Йордан Минчев се превърна в основен реализатор за Кемниц в срещата, като навъртя 17 точки и 11 борби, за да оформи и дабъл-дабъл. Освен това, националът остави на сметката си и 1 асистенции и 2 откраднати топки за 33 минути на терена. При стрелбата си крилото бе 2/2 от средна дистанция, 2/3 от тройката и 7/9 от линията за изпълнение на наказателни удари.
За Олденбург Бриан Фобс бе най-резултатен с 18 точки и 5 асистенции.
Кемниц има в актива си и 7 победи и 10 загуби, с което се намира на 12-та позиция в класирането на немския елит. На 31 януари Йордан Минчев и компания ще играят срещу Хамбург.







