КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Лейкърс удължиха победната си серия в НБА до осем поред. “Езерняците” отказаха Ню Йорк със 113:109 след драма с продължение у дома, заличавайки двуцифрено изоставане от четвъртия период.
НАЙ-ДОБРИ: Лука Дончич приключи с 32 точки, 7 борби и 12 асистенции за Лейкърс. Леброн Джеймс го последва с 31, 12 борби и 8 асистенции. Гейб Винсънт се включи от пейката с 12 точки.
Джейлън Брънсън бе най-добър за Ню Йорк с 39 точки и 10 асистенции, но не успя да довърши мача, заради контузия. О Джи Онуноби вкара 20. Джош Харт остана с 18 точки и 10 борби.
КЛЮЧЪТ: Двата тима не успяха да се победят в рамките на редовното време, което завърши при равенство 99:99. В продължението надлъгването продължи преди Джаксън Хейс и Леброн Джеймс да отбеляжат, за да подпечат успеха на Лейкърс с крайното 113:109.
КАКВО ПРЕДСТОИ: На 9 март Лейкърс ще имат дуел срещу Бостън. Утре сутрин Ню Йорк ще спори с Лос Анджелис Клипърс.
СТАТИСТИКА ОТ ЛЕЙКЪРС – НЮ ЙОРК