18.8 C
НачалоБългарияСпартак използва силно второ полувреме срещу Шумен (видео)

Спартак използва силно второ полувреме срещу Шумен (видео)

Успех №13 за плевенчани в НБЛ

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Спартак записа 13-ти успех в НБЛ през този сезон. Пред своята публика плевенчани се справиха с Шумен с 92:76 в мач от 24 кръг в мъжкия ни шампионат. Отборът на Тодор Тодоров има в актива си и 11 загуби, което го поставя на пето място в класирането, докато новакът в лигата е с баланс от 3-21 и е девети.

НАЙ-ДОБРИ: Мартин Маринов отбеляза 20 точки за Спартак. Николай Стоянов добави 16 и 6 асистенции. Божидар Аврамов и Николай Маринов вкараха по 13 точки. Димитър Маринчешки се разписа с 12 и 8 борби.

Александър Милов бе най-добър за Шумен с 21 точки. Виктор Серафимов се включи от пейката със 17 точки. Маркъс Майърс финишира с 14 точки и 8 асистенции. Георги Кендеров наниза 12. Деян Биелич овладя 10 борби плюс 8 точки.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ: Гостите започнаха по-съсредоточено и направиха серия от 11-0, дело на Константин Паисиев, Георги Кендеров и Маркъс Майърс. Спартак отвърна чрез Николай Стоянов, Божидар Аврамов и Симеон Илиев за 9:13. Шумен обаче направи аванса си двуцифрен за 23:11 след два успешни наказателни удара на Виктор Серафимов. Димитър Маринчешки и Николай Стоянов все пак фиксираха 20:28 след 10 минути игра. През втория период Мартин Маринов и Николай Маринов се включиха силно от пейката, а домакините изравниха за 36:36. Последваха 7 безответни точки за новака в НБЛ, което го изведе до 43:36. До почивката Спартак наниза 7 точки и изравни за 43:43.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: Надвкарването продължи преди Николай Стоянов да постави Спартак напред с 58:55. Маркъс Майърс намали 1 точка, но плевенчани отново показаха точния си мерник от далечна дистанция и чрез Николай Маринов и Мартин Маринов поставиха на таблото 68:61 в своя полза. През последната четвърт Спартак дръпна с 18 точки чрез успешни акции на Николай Маринов, Максим Корниенко и Божидар Аврамов, като до финалната сирена не изпусна инициативата.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 16 април Спартак Плевен ще гостува на Левски, докато Шумен ще спори с Берое.