Монтана 2003 спечели срещу Рилски спортист

За шампионките победата беше втора поредна над същия съперник

24
Снимка:Chervenkarton.com

Шампионът и носител на Купата на България Монтана 2003 се наложи над Рилски спортист със 79:67 като домакин в зала „Младост“ , в Монтана в мач от седмия кръг на втория етап от редовния сезон в баскетболното първенството на България при жените. За Монтана 2003 победата беше втора поредна над същия съперник и общо четвърта от пет изиграни срещи в тази фаза, докато самоковки допуснаха втора загуба след трите си предишни успеха.

Домакините от Монтана имаха предимство в първата четвърт, включително дръпнаха с 16:10 след осем минути игра, но до края на периода баскетболистките на Рилски спортист се доближиха на точка – 18:17. Последва оспорвана втора част, в която гостите стигнаха до обрат. Самоковският тим поведе с 31:28 две минути преди почивката след точни наказателни удари на Димана Костова и кош на Ивана Бонева, а след 20 минути игра Рилски спортист имаше аванс от 32:31.

Гостите натрупаха преднина от 7 точки при 44:37, фиксирани след прецизна стрелба на Джоузи ан Джонсън, в средата на третата четвърт. Отборът Монтана 2003 остана догонващ в резултата до последните две минути на периода, когато Даниела Морийо-Уолън се разписа за преднина от 51:50. Рилски спортист пак си върна предимството, преди домакините да изравнят за 53:53 преди заключителните 10 минути игра. В оставащото време баскетболистките на Монтана 2003 имаха превъзходство, авансът им достигна 12 точки и те се поздравиха с успеха в края.

Радостина Христова и Дения Дейвис-Стюарт отбелязаха по 17 точки за домакините, като втората овладя и 18 борби. 12 добави капитанът Габриела Николова. Даниела Уолън се включи с 11 точки и 10 борби.

За Рилски спортист Джоузи ан Джонсън реализира 26 точки и 15 борби, докато Ивана Бонева се отчете с 15 точки и 4 борби.

В следващия кръг от българския шампионат на 7 март Рилски спортист посреща Берое в Самоков, а в деветия кръг Берое ще бъде домакин на Монтана 2003 в Стара Загора на 21 март.

Преди това тимът на Рилски спортист ще изиграе реванша от четвъртфиналния плейоф за влизане във Финалната четворка на Адриатическата лига срещу Цинкарна на 3 март в Словения.

ЧРЕЗGoogle
ИЗТОЧНИКБТА
предишна статияТити Папазов е блокиран в Тел Авив след атаките в Израел
Следваща статияЕвролигата въвежда таван на заплатите
Виктория Петрова
Обичам играта. Мисля, че и тя ме обича, защото ме избра сама преди много време. Полезни сме си взаимно! Тя ме учи всеки ден... 🏀 Любим цитат: "Искам да спечеля всеки мач, в който играя, защото мразя да губя", Лука Дончич! 🤎🧡