Израелските Макаби и Апоел се завръщат у дома през декември за мачове в Евролигата

Първият такъв двубой ще бъде на 11 декември

15
Снимката е обект на авторско право и принадлежи на LAP.BG

Израелските тимове отново ще играят у дома мачовете си от Евролигата. Това обявиха от най-силната клубна надпревара на Стария континент чрез официалния си сайт.

Първият двубой от Евролигата на израелска земя от октомври 2023 г. насам ще бъде на 11 декември. Тогава Макаби Тел Авив ще приеме АСВЕЛ. Апоел Тел Авив пък ще бъде домакин на Цървена Звезда на Коди Милър-Макинтайър на 16 декември.

Евролигата ще продължи да следи отблизо развитието и да поддържа постоянна комуникация с местните и международните власти, гостуващите отбори и всички съответни организации, за да гарантира безопасността и благополучието на всички участници. В тази връзка, планът за завръщане, представен от ръководството на Евролигата, се ангажира с пълно сътрудничество и спазване на препоръките или ограниченията на националните правителства по отношение на пътуванията на местните отбори до Израел.

предишна статияБългария повали Армения на старта на предквалификациите за Евробаскет 2029
Следваща статияШумен се разделя с Милен Чолаков
Виктория Петрова
Обичам играта. Мисля, че и тя ме обича, защото ме избра сама преди много време. Полезни сме си взаимно! Тя ме учи всеки ден... 🏀 Любим цитат: "Искам да спечеля всеки мач, в който играя, защото мразя да губя", Лука Дончич! 🤎🧡