8.8 C
НачалоНБАГолдън Стейт отвърна за 1-1 във финалите в НБА (видео)

Голдън Стейт отвърна за 1-1 във финалите в НБА (видео)

Стеф Къри наниза 29 точки за триумфа на Уориърс

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Голдън Стейт отговори подобаващо на предизвикателството на Бостън във финалите в НБА. Уориърс се наложиха над съперника със 107:88 у дома, за да стигнат до 1-1 в серията за златото в най-силното първенство в света.

НАЙ-ДОБРИ: Стеф Къри наниза 29 точки за Голдън Стейт плюс 6 борби, като бе 5/12 от тройката. Джордан Пул се включи от пейката със 17. Кевон Луни добави 12 точки и 7 борби. Клей Томпсън и Андрю Уигинс вкараха по 11, като последният грабна и 6 борби.

Джейсън Тейтъм бе най-резултатен за Бостън с 28 точки и 6 борби. Джейлън Браун финишира със 17 и 6 борби. Дерик Уайт остана с 12 точки.

КЛЮЧЪТ: Отборът на Стив Кър водеше с 2 точки на полувремето, но след това не се забави и след силна трета четвърт дръпна с 23. Голдън Стейт спечели този период с 35:14 и до финалната сирена не изпусна контрола над двубоя. Домакините приключиха срещата с повече откраднати топки – 15 срещу 5 за съперника.

И ОЩЕ: Дреймънд Грийн бе близо до изгонване през втората част на мач №2 от серията за златото в НБА. Крилото на Уориърс избегна второ техническо в срещата, след като се спречка с Джейлън Браун. Грийн вече имаше едно такова нарушение от първата част. Моментът предизвика доста коментари сред специалисти и фенове.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Серията се мести за два мача в Бостън. Първият от тях ще бъде на 9 юни.