Везенков и Олимпиакос спряха устрема на Париж в Евролигата (видео)

13 точки за българина срещу френския тим

17
Снимки: Olympiacos B.C.

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Александър Везенков и Олимпиакос се върнаха на победния път в Евролигата. Българинът и отборът му сразиха Париж след 98:86 у дома в мач от 12 кръг в турнира на богатите. Гръцкият гранд е с баланс от 8-4 и се намира на второ място в класирането, докато френският състав е с 5 успеха и 7 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Александър Везенков и този път бе част от героите, донесли радост на феновете в Пирея след 13 точки, 4 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка за 28 минути на терена. При стрелбата си крилото бе 2/8 от средна дистанция, 2/7 от тройката и 3/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите колеги Еван Фурние се отчете с 18 точки. С по 12 финишираха Тайсън Уорд (5 борби) и Тайлър Дорси.

Джъстин Робинсън бе над всички за Париж с 35 точки, като бе 7/10 зад дъгата.

КЛЮЧЪТ: Гостите водеха през по-голямата част от първото полувреме и изглеждаха готови да доведат мача до напрегнат край. Олимпиакос обаче направи силна серия през четвъртия период, за да стигне до значителна преднина и в крайна сметка си осигури победата.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 26 ноември Олимпиакос на Александър Везенков ще има гостуване на Цървена Звезда на Коди Милър-Макинтайър, докато ден по-рано Париж ще срещне Дубай.

СТАТИСТИКА ОТ ОЛИМПИАКОС – ПАРИЖ

предишна статияСтефани Костович получи български паспорт (видео)
Следваща статияФенербахче се оказа твърде силен за Партизан (видео)
Виктория Петрова
Обичам играта. Мисля, че и тя ме обича, защото ме избра сама преди много време. Полезни сме си взаимно! Тя ме учи всеки ден... 🏀 Любим цитат: "Искам да спечеля всеки мач, в който играя, защото мразя да губя", Лука Дончич! 🤎🧡