5.6 C
НачалоБългарияБерое отново на верния път в НБЛ (видео)

Берое отново на верния път в НБЛ (видео)

Отборът на Бойко Миленков се справи с Черно море Тича

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое спря серия от две поредни загуби в НБЛ. В своята зала „Общинска“ отборът на Бойко Миленков надделя над Черно море Тича със 74:64 в отложен мач от 22 кръг в родния шампионат. Старозагорци са с баланс от 12-11 и са шести в класирането, докато варненци са последни с 1 успех и 22 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Седариан Рейнс се завърна в игра за Берое с дабъл-дабъл – 19 точки и 11 борби. Антон Кук добави 15 и 7 асистенции. Александър Янев приключи с 14 точки и 9 борби. Дамян Минков вкара 12 плюс 6 борби. Мартин Сотиров остави срещу името си 10 точки, 5 борби и 6 асистенции.

Иван Спиров бе най-добър за Черно море Тича с 16 точки и 5 борби. Мартин Стефанов реализира 15 в добавка към 6 борби. Мартин Йорданов остана с 10 точки.

КЛЮЧЪТ: Първите 10 минути бяха равностойни, но в самия им край Мартин Сотиров изведе Берое напред с 16:13. До почивката домакините направиха аванса си двуцифрен за 41:25 чрез Седариан Рейнс, Александър Янев и Мартин Сотиров. След паузата Берое държеше нещата под контрол до последната четвърт. Тогава Веселин Георгиев, Цветомир Куртев и Иван Спиров доближиха варненци на 8 точки от противника. Берое отвърна чрез Антон Кук и Дамян Минков за преднина от 16 точки, което се оказа достатъчно.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 9 април Берое ще гостува на Черноморец, а два дни по-късно Черно море Тича ще има за съперник Академик в Пловдив.