До 8000 зрители на мачовете между Реал и Апоел в Евролигата

Охраната ще бъде засилена по време на двубоите на испанска земя

4
Снимка: Мpaladofatses.gr.

Испанският Реал Мадрид потвърди, че приблизително 8000 притежатели на сезонни билети ще бъдат допуснати за домакинските срещи с израелския Апоел Тел Авив от четвъртфиналната серия между двата тима в Евролигата. Решението на местните власти беше обявено днес, информира Eurohoops.net и добавя, че допускането на привържениците е резултат от силния натиск от активни фенски групи, които официално поискаха пълна зала и твърдяха, че други европейски държави успешно са се справили със сигурността за подобни мачове с висок риск.

Поради ограничения, свързани със сигурността, предишни мачове срещу израелските участници в Евролигага се проведоха при закрити врата.

Частичното одобрение за публиката обаче е съпроводено със строг протокол за сигурност. За да се поддържа безопасен периметър, първите редове в залата ще останат незаети. Достъпът е строго ограничен до притежателите на сезонни билети, които трябва да представят държавен документ за самоличност, съответстващ на техния пропуск.

За да се осигури пълен контрол върху обстановката, няма да има свободна продажба на билети, а присъствието на гостуващи фенове е забранено. Охраната ще бъде засилена с разполагане на 450 полицаи, които ще бъдат подпомогнати от значително увеличение на частния охранителен персонал.

След първите два мача в Мадрид на 29 април и 1 май серията между Реал и Апоел Тел Авив ще се премести на българска земя – в Ботевград, където предстоят третият мач на 5 май и евентуално четвъртият – 7 май. При необходимост от пети двубой той ще се проведе отново в испанската столица.

ЧРЕЗGoogle
ИЗТОЧНИКБТА
предишна статияДерик Уайт спечели наградата за спортсменство в НБА за2025/2026
Виктория Петрова
Обичам играта. Мисля, че и тя ме обича, защото ме избра сама преди много време. Полезни сме си взаимно! Тя ме учи всеки ден... 🏀 Любим цитат: "Искам да спечеля всеки мач, в който играя, защото мразя да губя", Лука Дончич! 🤎🧡