КАКВО СЕ СЛУЧИ: Хюстън спря серията си от две поредни загуби в НБА. “Ракетите” победиха Лос Анджелис Лейкърс със 119:96 като гост в среща, която бе част от празничната програма на НБА по случай Коледа.
НАЙ-ДОБРИ: Амен Томпсън даде тон на Хюстън с 26 точки, 7 борби и 5 асистенции. Кевин Дюрант се отчете с 25 и 8 асистенции. Джабари Смит Джуниър се разписа с 16 точки и 7 борби.
Лука Дончич бе най-резултатен за Лейкърс с 25 точки, 5 борби и 7 асистенции. В своя 25-ти мач навръх Коледа Леброн Джеймс финишира с 18 и 5 асистенции. Остин Рийвс остана с 12 точки.
КЛЮЧЪТ: Рокетс водеха с 63:53 на голямата почивка, а след това не се забавиха и натрупаха още по-голям аванс. Гостите започнаха третия период със серия от 18-5, за да дръпнат с 23 точки и оттам връщане нямаше.
КАКВО ПРЕДСТОИ: На 28 декември Хюстън ще има двубой срещу Кливланд, докато ден по-късно Лейкърс ще се срещне със Сакраменто.
СТАТИСТИКА ОТ ЛЕЙКЪРС – ХЮСТЪН







