петък, март 29, 2024
НачалоБългарияШумен постигна успех в края на Черноморските игри

Шумен постигна успех в края на Черноморските игри

Селекцията на Янко Янков надделя над Черно море Тича

Шумен приключи участието си на Черноморските игри във Варна с победа. В зала „Христо Борисов“ селекцията на Янко Янков надви Черно море Тича със 78:70 в последния двубой от надпреварата.

Александър Милов даде тон на Шумен с 16 точки и 7 борби. Милош Чойбашич добави 15 и 7 борби. Никола Костич и Константин Паисиев вкараха по 14 точки. Георги Кендеров грабна 11 борби плюс 7 точки.

Лъчезар Тошков бе най-резултатен за Черно море Тича с 12 точки и 6 асистенции. Михаил Молдов остана с 10.

Двата състава бяха равностойни през първото полувреме, фиксирайки 41:41 след 20 минути игра. След паузата надлъгването продължи преди Константин Паисиев да постави на таблото 60:58 в полза на гостите. През последната четвърт Шумен направи серия от 11-0, за да увеличи аванса си, който се оказа достатъчен за успеха.

2021/2022 за два отбора в НБЛ ще стартира в края на следващата седмица. На 8 октомври Шумен ще приеме Рилски спортист, а ден по-късно Черно море Тича ще гостува на Левски.