7.9 C
НачалоБългарияРилски спортист оцеля в драма с Балкан

Рилски спортист оцеля в драма с Балкан

Първи успех за самоковци на турнира в памет на легендата Георги Христов

Рилски спортист стартира с победа участието си на турнира в памет на легендата Георги Христов. В “Арена Ботевград” тимът на Людмил Хаджисотиров надделя над Балкан с 84:83 в първия двубой от надпреварата.

Рилецо държеше инициативата през по-голямата част от времето в първия период и поведе с 21:17. През втората част гостите дръпнаха с 11 точки, но Балкан намали до 37:44.

След паузата ботевградчани сведоха пасива си до 3 точки, но Рилски спортист фиксира 66:56 в края на третата четвърт. През последните 10 минути “зелените” се вдигнаха на щурм и обърнаха до 81:79. След няколко смени на водачеството, Рилски спортист измъкна успеха с кош в края за 84:83.

Най-резултатен за победителите бе Николас Карвачо с 19 точки и 7 борби, като националът на Чили бе автор на последния кош в двубоя. Мирослав Васов добави 13. Деян Карамфилов се отчете с 12 точки.

Участие в двубоя заради здравословни проблеми в този мач за Балкан не взеха капитанът Димитър Димитров и Божидар Аврамов.

Утре (16 септември) от 18.30 ч. Рилски спортист ще излезе срещу Берое във втория двубой от турнира. Ботевградчани пък ще играят със старозагорци на 17 септември.