7.9 C
НачалоОще от светаТОКИО 2020TОКИО 2020: Историческа първа победа за Чехия на Олимпиада (видео)

TОКИО 2020: Историческа първа победа за Чехия на Олимпиада (видео)

Селекцията на Ронен Гинзбург се справи с Иран на старта на Игрите

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Чехия записа историческа първа победа на Олимпийски игри при дебютното си участие. Селекцията на Ронен Гинзбург се наложи над Иран с 84:78 в първия мач от група А, който постави начало на турнира при мъжете.

НАЙ-ДОБРИ: Патрик Ауда завърши с 16 точки и 6 борби за Чехия. Блейк Шилб добави 14 и 5 асистенции. Ян Весели се отчете с 11 точки и 7 борби.

Бехнам Якхцхалидешкорди бе най-резултатен за Иран с 23 точки. Мохамад Ямшидияфарабади вкара 16 плюс 7 асистенции. Хамед Хадади остана с 15 точки и 10 борби.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ: Чехите изградиха двуцифрен аванс още през първото полувреме, като след паузата той достигна до 22 точки. Това обаче не отказа съперника. Иран стартира последната четвърт със серия от 12-2, дело на Мохамад Ямшидияфарабади и Бехнам Якхцхалидешкорди, за да намали пасива си до 8 точки. 35 секунди преди сирената азиатците се озоваха на 78:82 зад противника, но кош на Блейк Шилб сложи точка на спора.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 28 юли Чехия ще се изправи срещу Франция, а Иран ще излезе срещу САЩ.