петък, април 19, 2024
НачалоБългария4 поред за Балкан в НБЛ (видео)

4 поред за Балкан в НБЛ (видео)

Силно второ полувреме за ботевградчани в зала "Диана"

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Балкан регистрира четвърти пореден успех в НБЛ. Отборът на Тони Дечев се наложи над Ямбол с 81:55 като гост в мач от 7 кръг в родния елит. Ботевградчани имат в актива си и 2 загуби, като вече са трети в класирането, докато селекцията на Александър Алексиев е с баланс от 2-4 и е на седма позиция.

НАЙ-ДОБРИ: Калвин Годфри бе много полезен за Балкан и оформи дабъл-дабъл – 15 точки и 11 борби. Павлин Иванов и Христо Захариев добавиха по 14, като вторият грабна и 7 борби. Мануел Суарес също стигна до двойните показатели – 12 точки и 10 борби. Димитър Димитров приключи с 10, 8 борби и 6 асистенции.

Уил Таварес единствен финишира с двуцифрен точков актив за Ямбол – 27 точки, 8 борби и 5 асистенции.

РАЗВИТИЕТО: Двата състава бяха равностойни през първите 20 минути от срещата, като Балкан все пак излезе напред с минималното 33:32 на голямата почивка след успешни акции на Никос Дипларос и Димитър Димитров.

След паузата гостите стигнаха до +8 точки в своя полза, след като Христо Захариев, Павлин Иванов и Калвин Годфри не сбъркаха за 40:32. Ямболии отвърнаха чрез Диминик Кристиано, Георги Герганов и Уил Таварес, за да сведат пасива си до 2 точки, но Балкан не се даде и с помощта на Димитър Димитров, Калвин Годфри и Павлин Иванов фиксира 52:39 в края на третия период. През последната четвърт „зелените“ не изпуснаха лидерството и направиха преднината си 30 точки, с което оформиха крайното 81:55 в своя полза.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 3 декември Балкан ще приеме Черно море Тича, докато Ямбол ще гостува на Рилски спортист.