12.4 C
НачалоБългария3 поред за Черно море Тича в НБЛ (видео)

3 поред за Черно море Тича в НБЛ (видео)

Варненци минаха кота 100 срещу Академик Пловдив

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Черно море Тича продължава възходящото си представяне в НБЛ, записвайки трета поредна победа този сезон. В своята зала “Христо Борисов” отборът на Кирил Болшаков се наложи над Академик Пловдив със 105:88 в мач от 4 кръг в родния елит. Варненци са с баланс от 3-0, докато отборът на Йордан Янков е с 4 загуби.

НАЙ-ДОБРИ: Аверил Угба се отчете с 23 точки и 5 борби за Черно море Тича. Тач Ънру добави 17. Михаил Молдов се разписа с 16 точки, 5 борби и 5 асистенции. Лъчезар Тошков вкара 15. Мартин Коцев бе близо до дабъл-дабъл – 14 точки и 9 борби. Мартин Йорданов се включи от пейката с 10.

Васил Бачев бе най-добър за Академик Пловдив с 19 точки и 7 асистенции. Александър Милов регистрира 18. Тони Гуджино остави срещу името си 17 точки и 6 борби. Томислав Минков остана с 10.

РАЗВИТИЕТО: За разлика от досегашните си мачове в НБЛ варненци отстъпиха първата част на много резултатния си съперник. Само за 10 минути двата отбора си вкараха 58 точки, като гостите поведоха с 6 точки. След това обаче домакините затегнаха защитата и повишиха успеваемостта си в нападение и след 25:11 във втората четвърт поведоха в резултата. До края „моряците“ не изпуснаха инициативата и се поздравиха с нов домакински успех.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 4 ноември Черно море Тича ще бъде домакин на Рилски спортист, а ден по-рано Академик Пловдив ще играе срещу Шумен у дома.