четвъртък, март 28, 2024
НачалоЕвропа29-та шампионска титла за Армани Милано в Италия (видео)

29-та шампионска титла за Армани Милано в Италия (видео)

Отборът на Еторе Месина приключва сезона със златен дубъл

Армани Милано приключи 2021/2022 със златен дубъл. След спечелената през февруари Купа на Италия, момчетата на Еторе Месина достигнаха и до шампионската титла в Серия А, след като триумфираха в шестия мач от серията срещу Виртус Болоня с 81:64 у дома за 4-2 победи.

За Армани Милано това е първо злато в елита на Италия от 2018 г. насам и общо 29-то в историята на клуба.

Луиджи Датоме отбеляза 23 точки за Армани Милано. Шейвън Шийлдс добави 15, a oсвен това заслужи и приза за MVP на финалите. Серхио Родригес се разписа с 12 точки.

Амар Алибегович бе най-добър за Виртус Болоня с 11 точки и 5 борби. Нико Маниън остана с 10.

Домакините водеха с 43:36 след едно полувреме, но след това не намалиха оборотите. През третия период Армани Милано остава съперника без точка за пет минути, за да дръпне с 61:46. През последната четвърт Луиджи Датоме и компания направиха аванса си 26 точки, което се оказа достатъчно за успеха.