12.8 C
НачалоНБАЯнис Адетокунбо навъртя 50 точки срещу Ню Орлиънс (видео)

Янис Адетокунбо навъртя 50 точки срещу Ню Орлиънс (видео)

4 поред за Милуоки в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Милуоки достигна до четвърта поредна и общо 33-та победа в НБА през този сезон. На свой терен Бъкс се наложиха над Ню Орлиънс със 135:110, като нанесоха на съперника си осмо поредно поражение в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Янис Адетокунбо навъртя на сметката на Милуоки 50 точки, след като бе 20/26 при стрелбата си от игра и 7/12 от фаул линията. Освен това, за 30-те си минути на паркета гръцкият национал овладя и 13 борби за дабъл-дабъл.

Жрю Холидей се разписа със 17 точки, 7 борби и 6 асистенции за победителите. Брук Лопес добави 15 и 8 борби.

Хосе Алварадо бе най-добър за Ню Орлиънс с 18 точки и 6 асистенции. Йонас Валанчиунас и Трей Мърфи останаха с по 16.

КЛЮЧЪТ: Домакините бяха по-добри под двата ринга, като грабнаха общо 57 срещу 38 борби за съперника. Освен това, Бъкс демонстрираха по-добра успеваемост в стрелбата от игра – 55.2% срещу 44.1% за Пеликанс.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 1 февруари Милуоки ще приеме Шарлът, докато същия ден Ню Орлиънс ще играе с Денвър.