сряда, април 24, 2024
НачалоБългарияШумен-2 оцеля срещу Шабла, 5 поред за ЦСКА

Шумен-2 оцеля срещу Шабла, 5 поред за ЦСКА

Четири двубоя от ББЛ А група се изиграха днес

Четири двубоя от ББЛ А група се изиграха днес. Всички мачове бяха спечелени от отборите, заемащи по-предна позиция във временното класиране в своите региони.

Шумен-2 остана непобеден на първото място в класирането на Изток, след като надви драматично Шабла с 59:58.

Лидерът в подреждането стартира срещата със серия от 9-2, но след първата четвърт резултатът отново бе равен – 12:12. Съперникът му стигна до пълен обрат в началото на втория период и на два пъти успя да поведе със 7 точки, а на почивката бе напред с 32:30. Шумен-2 за кратко изравни след паузата, но заключителната четвърт отново започна с предимство за символичните гости – 46:44. При оставащи две минути и половина до края Шабла дръпна с 58:51 и по всичко изглеждаше, че ще нанесе първа загуба на своя опонент, който обаче завърши срещата със серия от 8-0 и измъкна успеха в последните секунди.

Виктор Серафимов и Йоан Йоргов вкараха по 15 точки за победителите, дабъл-дабъл от 10 и 10 борби има Аристидис Папатеодору. За Шабла Симеон Савов бе над всички с 18 точки и 9 борби, а Калоян Георгиев записа 11 точки и 9 борби.

На Запад ЦСКА записа петата си поредна победа и общо шеста от началото на сезона, след като в столичната зала „Сейнт Джордж“ се наложи над Славия с 82:60, оставяйки го без успех до момента.

В пореден двубой „червените“ доминираха в подкошието, като именно разликата в борбите се оказа решаваща (63 срещу 40). След много резултатна първа четвърт баскетболистите на Христо Ценов дръпнаха с 31:20, но на почивката от преднината им бяха останали едва 3 точки. Играчите в тъмни екипи стигнаха до пълен обрат след паузата, но „армейците“ бързо си върнаха водачеството и след силни финални минути, спечелиха убедително.

Димитър Генов завърши с 15 точки и 8 борби за победителите. Даниел Запрянов вкара 13 точки, 12 има Мартин Русев. Силно се включи и Асен Попов с 8 точки и 17 борби. За Славия Александър Ангелов бе най-резултатен с 14 точки, 12 има Слав Георгиев.